Najzdrowsze zioła Czystek

W medycynie naturalnej drzemie olbrzymi potencjał. Obok siebie mamy mnóstwo roślin, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Najczęściej stosowanymi w gospodarstwach domowych są: szałwia w problemach z zębami i jamą ustną. Z kolei mięta jest polecana na problemy związane z trawieniem, oraz ma działanie wiatropędne. Kolejnym ciekawym ziołem jest rumianek, który działa wspomagająco na trawieni oraz ma pozytywny wpływ na oczy, więc spokojnie możemy je nim przemywać gdy tylko są z nimi jakieś problemy.

Kolejna bardzo cenioną rośliną, która znalazła zastosowanie w ziołolecznictwie jest czystek. Ma on bowiem działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne, Może również pomóc w wybielaniu zębów, ponieważ doskonale rozpuszcza kamień nazębny i likwiduje bakterie.

Stosowanie ziół w lecznictwie stanowi moim zdaniem ciekawą alternatywę dla tradycyjnych leków sprzedawanych w aptekach. Możemy je również uprawiać samodzielni w ogródku przydomowym, lub nawet na balkonie w odpowiednich doniczkach. Stosowanie samodzielnie wyhodowanych roślin znacząco obniży koszt kuracji leczniczej ponieważ musimy zakupić tylko nasiona.

Powinniśmy się zainteresować ziołami, które można dodawać do potraw. Wzbogacą one nie tylko smak naszych dań, ale również pozytywnie wpłyną na trawienie oraz ogólne samopoczucie.

Kolejną fajną rośliną, która może wspomóc nasz organizm jest pokrzywa. Pomaga ona usunąć nadmiar wody z organizmu, wiec powinny się nią zainteresować osoby, które chcą tracić na wadze kilka kilogramów. Ma również pozytywny wpływ na paznokcie oraz włosy, więc jest szczególnie polecana dla kobiet.

Według mnie najlepiej stosować herbatkę z czystka ponieważ ma bardzo szeroki zakres stosowania i pozytywnie wpływa na nasz organizm. W dodatku, możemy go tanio kupić, już w okolicach 10-20 złotych za 200 g. Gdyby przypadkiem nie odpowiadał nam jego smak, możemy również zakupić czystek tabletki z wyciągiem z tej dobroczynnej rośliny. Tego typu produktami powinny się zainteresować przede wszystkim kobiety dbające o swoją cerę oraz stan swoich włosów i paznokci.

Podobne:

  • Brak podobnych wpisów

Dodaj komentarz